Torna Uçları Çeşitleri

Torna Uçları Çeşitleri

Malzemeye Göre Sınıflandırma
Yüksek hızlı çelik alet
Adından da anlaşılacağı gibi, torna tezgahı, 1000°F (588°C)’ye kadar servis sıcaklığına getirilmesine rağmen sertliğini koruyabilen yüksek hız çeliğinden (HSS) yapılmıştır. Bu nedenle kaba işleme ve yarı finiş işleme için idealdirler.

Karbür aracı
Karbür aletin kesici kenarı karbürden gelir. Bu nedenle demir, plastik, cam, taş, çelik ve diğer zor malzemeleri kesmek için idealdirler.

Elmas Bıçak
Elmas çok sert ve aşınmaya dayanıklı bir malzemedir. Düşük sürtünme katsayısına, yüksek elastik modülüne, yüksek termal iletkenliğe ve düşük termal genleşme katsayısına sahiptir. Sonuç olarak, elmas kesme kenarlı torna takımları, kırılgan, aşınmaya dayanıklı, uyumlu ve grafit gibi sert malzemelerin hassas işlenmesi için idealdir.

Diğer Malzemeler
Bu tip torna tezgahlarının kesici kenarı, kübik bor nitrür ve seramik gibi diğer malzemelerden gelir. Bu nedenle, kaba işleme ve sert alaşımların kesilmesi için idealdirler.

klavuzlar

Kaan Kesici Takımları

Bizi Sosyal Medya'da Takip Edin

Torna Kesici Takımları

Torna Kesici Takımların Kullanıma Göre Sınıflandırılması

Torna Aracı
Kullanımları açısından iki genel tornalama kesici takımı türü vardır: kaba tornalama takımları ve finiş tornalama takımları.

Kaba tornalama araçları

kaba torna aletleri
Bir iş parçasının büyük parçalarını çok kısa sürede çıkarmak için kaba tornalama takımları kullanılır. Sökülmesine izin veren taşlanmış kesme açısına sahiptirler ve maksimum kesme basıncına dayanabilirler.

klavuzlar